Uczniowie klasy IV T wraz z nauczycielami panią Danutą Herman i panem Pawłem Zarębą odwiedzili w daniach 08-09 października tajemnicze i mało znane miejsca ukryte na Dolnym Śląsku.
Na pierwszym miejscu na trasie naszej wyprawy znalazł się kompleks Włodarz – podziemne miasto wybudowane przez więźniów obozów nazistowskich w czasie II wojny światowej. Zwiedzanie pozwoliło nam choć trochę poznać nierozwikłaną dotychczas historię tajnego projektu nazistów Riese „Olbrzym”.
Następnie udaliśmy się do miejscowości Sokołowsko, malowniczo położonej wśród pasma gór Suchych. Ta niewielka miejscowość zachwyca niepowtarzalną architekturą, mikroklimatem oraz artystyczną atmosferą. To tutaj przez kilka lat mieszkał Krzysztof Kieślowski i co roku odbywają się festiwale i warsztaty artystyczne : Festiwal Sztuki Efemerycznej Konteksty, Hommage à Kieślowski, Sanatorium Dźwięku.
Podczas spaceru ,mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzić odbudowywany budynek XIX wiecznego sanatorium dla chorych na gruźlicę Grunwald, który jest przekształcany w centrum artystyczne „Laboratorium Kultury”, oraz obejrzeć wystawę rzeźb i obrazów pani Bożeny Biskupskiej.
Następny dzień poświęciliśmy na zwiedzanie dolnośląskich zamków. Zamek Grodno zachwycił nas oryginalną kolorystyką, a zamek Książ majestatyczną bryłą i przepięknym położeniem wśród skał na tle jesiennej scenerii.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej autorstwa Piotra Szewczyka.